sobota, 3 maja 2014

Nieuczciwy pracodawca.
Witajcie kochani. Panowała tutaj ostatnio cisza, mam nadzieję, że uda mi się szybko to nadrobić.  Opowiem Wam co się działo i dlaczego nie miałam głowy do pisania. 

Kilka miesięcy temu znalazłam pracę która zupełnie wykończyła mnie psychicznie, bynajmniej nie dlatego, że jestem słaba i boję się pracy, ale dlatego, że firma znana na całym świece jako prestiżowa marka wykorzystuje pracowników. Pracowałam do późna, bo mnóstwo rzeczy było do zrobienia, a pracowników zbyt mało. Za nadgodziny oczywiście nikt mi nie płacił. W firmie panuje fatalna atmosfera, wszyscy pracują pod ogromną presją czasu, bo inaczej się nie da gdy brakuje osób do pracy, z byle powodu jest się narażonym na złośliwości, a czasami wręcz upokorzenia ze strony zarządu, ciągłe pretensje są na porządku dziennym,do tego minimalna płaca co bardzo dziwi, bo to przecież taka znana marka.. Czara goryczy się przelała gdy dowiedziałam się, że kolejna umowa, którą mam podpisać  to umowa na 10! lat, a jeśli będę ją chciała odejść lub firma zdecyduje się na zakończenie współpracy będę zmuszona zapłacić wysoką karę finansową! 

Jak widzicie miałam bardzo trudny okres, byłam wykończona psychicznie i po takim dniu pracy już nie miałam siły kompletnie na nic, zaniedbałam również dietę i ćwiczenia, ale po prostu brakowało sił. Teraz wracam z nową energię i na pewno nie zabraknie sporej dawki inspiracji i motywacji :)
Miejcie się na baczności i sprawdźcie dobrze swojego potencjalnego pracodawcę jeśli zamierzacie zmienić pracę. Nie wszystko niestety da się przewidzieć, ale bądźcie czujni i nie dajcie się wykorzystywać.

Ściskam gorąco.


2 komentarze:

  1. Kiedyś byłam w podobnej sytuacji.

    OdpowiedzUsuń
  2. To przykra sprawa. Mam nadzieje, ze już nie trafisz na takiego pracodawce....

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny. Bardzo mi miło, że dzielicie się ze mną swoimi spostrzeżeniami. Każdy komentarz sprawia mi ogromną radość :)